Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

Pragniesz poznać więcej informacji o utylizacji starych mebli Kraków? Skieruj się na maxgruz.pl.

Większość z nas z pewnością doskonale zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których od dawna już nie używamy, a których z rozmaitych względów nie chcemy się pozbyć. Żeby nie zajmowały powierzchni domu, najczęściej chowamy je do piwnicy, na poddasze albo do komórki lokatorskiej. Szkopuł jednak w tym, iż po kilku latach również te pomieszczenia robią się tak zapchane, że zwykłe korzystanie z nich bywa utrudnione. Dopiero to popycha większość z nas do wykonania porządnego sprzątania, stanowiącego okazję do tego, aby pozbyć się zebranych rzeczy. Takie duże porządki często organizujemy też, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie albo kupujemy zaniedbaną nieruchomość. Powinniśmy zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak błyskawicznie przeprowadzić wywóz starych mebli z piwnicy, poddasza i mieszkania.

Odbiór mebli – jak się ich pozbyć?

Śmieci takie jak stare meble, fragmenty ram okien, sprzęty elektroniczne czy zdemontowane panele ścienne lub podłogowe nie mogą zostać wyrzucone do zbiornika przeznaczonego na odpady komunalne. Chcąc się od nich uwolnić, możemy wybierać z trzech możliwości. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie pakownym autem. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te przeprowadzane są przeważnie co kilka tygodni – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani zagospodarować miejsce na przechowanie odpadów o sporej objętości. Najbardziej optymalne jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie dostarczająca go firma. Zatroszczy się ona też o legalną utylizację zebranych odpadów. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery częstokroć świadczą również fachową asystę przy sprzątaniu piwnicy, strychu lub całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – ponowne wykorzystanie materiału

Jeżeli stare meble zostaną przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź podmiotu zajmującego się utylizacją zawodowo, nie zostaną spopielone ani nie trafią na wysypisko. Po rozmontowaniu ich na elementy podstawowe i posortowaniu ich według materiału, z jakiego są wytworzone, mogą zostać po raz kolejny przetworzone i posłużyć do wyprodukowania nowych przedmiotów. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w największej części są one wytworzone, sprowadza się najczęściej do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które później wykorzystuje się do złożenia kolejnych garderób, łóżek i półek.

Siedziba:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]