Przekąski cateringowe – dlaczego finger food sprawdza się najlepiej

Szukasz dobrej oferty finger food cateringu? Nie czekaj! Kliknij na ten link.

Przygotowanie nawet ogromnego przyjęcia nie jest trudnością, jeśli mamy mnóstwo wolnego czasu na kupowanie niezbędnych produktów, jak również późniejsze własnoręczne preparacja z nich apetycznych przysmaków dla zaproszonych uczestników uroczystości. Wprawdzie nie wszyscy mają taką możliwość, lecz nie oznacza to też, że powinno się zaniechać celebracji istotnej rocznicy. W takiej sytuacji warto skorzystać z oferty cateringu kanapkowego.

Czym wyróżnia się finger food catering?

Finger food catering, a po polsku catering kanapkowy, to usługa skierowana w głównej mierze do klientów biznesowych, jednak zamawiają ją regularnie także osoby prywatne i różne instytucje organizujące eleganckie bankiety. Polega ona na zaopatrzenie bankietu w posiłki typu finger food, czyli nieduże przekąski, które da się skonsumować na stojąco i bez konieczności użycia sztućców. Idealny finger food nie wymaga też zastosowania talerza – to dosłownie zakąska na “raz”. Finger food to głównie roladki, tartoletki warzywne i owocowe lub sandwicze. Ten rodzaj cateringu rewelacyjnie sprawdza się na uroczystościach, gdzie organizatorom zależy na zapoznaniu się wszystkich gości. Pozwala on na prowadzenie nieskrępowanych konwersacji, przy czym nie redukuje kontaktu wyłącznie do osób usadzonych przy jednym stole.

Catering finger food – najlepsza opcja dla wydarzeń organizowanych w niedużych wnętrzach

Zlecenie przygotowania cateringu z przekąskami zewnętrznej firmie ma sporo plusów, które dostrzegą zarówno odbiorcy biznesowi, jak i indywidualni. Przede wszystkim tym sposobem pozbywamy się kłopotów z ułożeniem stolików i stresu z usadzaniem gości imprezy. Gorące i schłodzone napoje oraz potrawy postawione są na wspólnym stole, do którego goście podchodzą, kiedy mają na to ochotę. Ułatwia to organizację imprez przede wszystkim w mniejszych wnętrzach, w których ustawienie wystarczającej liczby stolików byłoby niełatwe. Catering finger food momentalnie powoduje także, że uroczystość ma mniej poważny, luźniejszy nastrój. Trzeba zaznaczyć, iż menu z poręcznych przekąsek jest na ogół tańsze aniżeli wykwintne kolacje, a przy tym zapewnia więcej możliwości dobrania ich do potrzeb żywieniowych uczestników bankietu. Co istotne, catering finger food nie wymaga dostępu do pomieszczeń kuchennych, a to często bywało główną przeszkodą przy urządzaniu wydarzeń w siedzibach firm.

Siedziba:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]