Regulacja okien – kiedy jest konieczna?

Chcesz sprawdzić, komu zlecić regulację okien Warszawa? Na co czekasz? Koniecznie odwiedź https://serwismeteo.pl/regulacja-okien/.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to usługa, jaka ma być realizowana zawsze, gdy pojawiają się problemy z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim i zimowym – aby adekwatnie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, dlaczego jest to ważne!

W jakim celu przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko zezwala ustawić optymalną szczelność okna, lecz też zapobiega zdeformowaniom oraz defektom ramy.
Wyróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a całkowicie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, która wpływa na szczelność okna, a wobec tego na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby obniżyć, aby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje trudności z zamykaniem okna bądź działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wyeliminować.

Jak wielokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na podstawie podanych wyżej informacji, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeśli niemniej jednak pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna bądź klamka stawia opór, warto oprócz tego wezwać fachowców od regulacji okien, jacy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]