Zaplanowanie chrzcin nie musi być wyzwaniem. Sprawdź nasze porady

Szukasz szczegółowych wiadomości o lokalu na chrzciny w Krakowie? Świetnie trafiłeś! Wejdź na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla rodziców chrzciny są pierwszą dużą rodzinną okolicznością, w której centrum będzie ich nowo narodzony potomek, stąd też starają się, by wszystko tego dnia było doskonałe. Przygotowanie chrzcin bywa jednakże trudne, w szczególności jeśli na chrzest zaprasza się sporą liczbę krewnych oraz przyjaciół. Poniżej otrzymasz parę porad, które wesprą cię w tym procesie.

Organizacja chrztu – możesz określić preferowany podarunek dla swojego dziecka

Kiedyś chrzciny miały miejsce natychmiast po urodzeniu pociechy, czasami nawet w dniu połogu, z uwagi na wysoką śmiertelność noworodków. Z czasem chrzciny przeistoczyły się w ważne wydarzenie nie tylko dla bliskiej rodziny malucha, tym samym są organizowane zazwyczaj kilka miesięcy po jego urodzinach. Pozwala to na szczegółowe przemyślenie kluczowych aspektów tej okoliczności, jak wybór świątyni, w której odbędzie się uroczystość, a także ojca i matki chrzestnych. Planując z parafią termin obrzędu wypada wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie potrzebne na powiadomienie zaproszonych gości, jak również przygotowanie dla nich obiadu i noclegu, o ile będą przybywać do nas z odległych miast. W wysłanych zaproszeniach trzeba dodać prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojego przyjazdu, co jest niezbędne do wyliczenia jaką liczbę osób finalnie będziemy musielipodjąć. Nie krępujmy się również określić, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla pociechy. Rodzina przeważnie stawia na zabawki, aczkolwiek rodzicom większą radość sprawią użyteczne podarki, jak przykładowo zestaw ubrań, wózek dla dziecka albo fotelik samochodowy.

Obiad w mieszkaniu czy lokal na chrzest – co wybrać?

Zaledwie dwie dekady temu chrzciny planowano zazwyczaj w domu rodziców dziecka, wskutek tego nie wszyscy obecni podczas mszy w kościele mogli być zapraszani na uroczystą biesiadę. Dzisiaj obiad dla ogromnej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych nowych rodziców to już standard. Analizując propozycje sal, w których można wyprawić chrzciny, szukaj tych, które nie tylko zapewnią udekorowane wnętrza, ale też kooperują z dostawcą cateringu, który przyszykuje menu pasujące do charakteru imprezy oraz który zagwarantuje fachową obsługę uczestników. Jeśli ceremonia odbędzie się w ciepły miesiąc, radzimy wybrać salę na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym fotograf albo rodzina wykona pamiątkowe zdjęcia, a kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast nudzić się przy stole mogą harcować na powietrzu. Znaczący jest także taki dobór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, aby przejazd z kościoła do miejsca obiadu był wygodny, podobnie jak późniejszy transport biesiadników do wynajętego hotelu czy domu.

Siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]