Montaż drewnianych paneli podłogowych

Jeśli chcesz kupić deskę panelową, koniecznie sprawdź http://tinyurl.com/hm2ehfw.

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od podłogi z drewna, a kupisz je o wiele taniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie parę godzin, a każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. W jaki sposób więc układać panele podłogowe?

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej montować na niezbyt wilgotnym podłożu – zawartość wody nie powinna przekroczyć 3%. Warto pamiętać także o odpowiedniej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – najlepiej zrobisz, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin – dzięki temu ulotni się z nich zbędna woda. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

ABC układania paneli podłogowych

Zabierając się za montaż paneli, nie zapominaj o najważniejszym – specjaliści polecają robić to zaczynając od rogu pokoju. Zanim je zamontujesz, upewnij się, czy nie są zepsute, gdyż później producent może nie uznać reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – dopuszczalna wartość to 15 stopni Celsjusza. Staraj się układać je wertykalnie do okna, a w wąskich pomieszczeniach – tak, żeby dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu systemowi klików, nie będziesz miał żadnych trudności.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Wykonane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany ciepła w pomieszczeniu. Pamiętaj więc o odstępach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, kiedy zamontujesz również listwy podłogowe.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]